Print this page

Νίκη για τις ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ στον Βόλο... 0-1!

Με το «διπλό» έφυγαν από τον Βόλο οι Σειρήνες!
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας φανερά αγχωμένη, άργησε να βρει τα πατήματα της με αποτέλεσμα η ομάδα του Βόλου να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να απειλεί την εστία μας παρά μόνο σε μία περίπτωση όπου το διαγώνιο σουτ της Πλατανιά κατέληξε αουτ.
Η ομάδα μας έψαξε το γκολ μέσα από αντεπιθέσεις και στημένες φάσεις χωρίς όμως επιτυχία!
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό ευτυχήσαμε να προηγηθούμε με τρομερή απευθείας εκτέλεση κόρνερ της ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ.
Στη συνέχεια το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, με δυνατές μονομαχίες και γρήγορο ρυθμό, με την ομάδα του Βόλου να ψάχνει την ισοφάριση και τις Σειρήνες ένα δεύτερο τέρμα, χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος!
Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν: Κωνσταντινίδου (Τ), Ισπογλίδου, Δρακάκη, Αγγελίδου, Μουρατίδου, Κελεμένι, Αμαραντίδου, Παππά, Βλάχου, Μπόζιαρη, Κωσταρέλλα
Αλλαγές: Τάσιου - Πατσιούρα - Μαυρίδου - Σαρουσαββίδου
Στον πάγκο βρέθηκαν: Τσαρτσαράκη, Τσιάλτα, Ανθιμίδου,
Οι ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ με 17 βαθμούς, βρίσκονται στην πρώτη θέση του 1ου Ομίλου της Β' Εθνικής.
Last modified onΔευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2023 15:58